27 липня 2019 року в селі Легедзине (Черкаська область, Тальнівський район) відбулася "Трипільська Толока - 2019". Організатором культурно-розважальної події виступив Державний заповідник "Трипільська культура". Мета заходу - зробити реконструкцію трипільського житла за давніми технологіями. У відосюжеті "Трипільська Толока: Як робили дах трипільської хати" можна побачити як це відбувалося.
"Трипільська Толока: Як робили дах трипільської хати"
Працювали всі! Після фізичної праці на толоці, було проведено дві виставки одного дня - виставку писанок "Трипілля в писанці" від майстрині Світлани Бас і українських традиційних прикрас з колекції Юрія Коваленка "Історія в прикрасах" та екскурсію на археологічні розкопки одного з найдавніших трипільських поселень вік якого вчені визначають у 5800 років (!).
До огляду на виставці "Історія в прикрасах" були представлені прикраси з усіх куточків України - згарди, гердани, намиста, хрести, сережки, ланцюжки. Основну увагу організатори приділили дукачам. Окремо були представлені стенди з прикрасами доби Давньої Русі. Під час відкриття виставок коротко про теорії походження дукачів розповіла кандидат історичних наук Ярослава Коваленко. Враховуючи, що до цього організатори заходу і його учасники багато попрацювали на толоці і за програмою, ще мала відбутися поїздка на археологічні розкопки - розповідь була дуже стислою. Вказану розповідь можна почути (побачити) у відеосюжеті який розміщено нижче.
Ярослава Коваленко стисло про теорії походження дукачів
Велика подяка всім організаторам трипільської толоки і, зокрема, директору Державного заповіднику "Трипільська культура" Владиславу Чабанюку.
Всі бажаючі запрошуються на наступні толоки! Неймовірне поєднання фізичної праці і культурного відпочинку!
З програмою проведеного заходу можна ознайомитися тут
Інше відео
- Плетені дукачі
- Розповідь Владислава Печерського про дукачі, їх цінність та історію одного з них
- Сережки - українська народна прикраса кін.ХІХ-поч.ХХст
- Розповідь Юрія Коваленка про "побиті" дукачі
- Виступ Володимира Щибря про українські народні прикраси які носили на Волині, (Рівне - 2 вересня 2018 р.)
- Виступ Валерія Фісуна в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв про історію дукача і його сьогодення (Київ - 11 травня, 2018 р.)
- Виступ Юрія Коваленка в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, (Київ - 11 травня, 2018 р.)
- Виступ Владислава Печерського про символічне значення дукачів в українській історії та людей, які їх "повернули" із небуття, (Київ - 11 травня, 2018 р.)
- Промова В.Фісуна про коралове намисто і дукачі, (Черкаси - 21 квітня 208 р.)
- Західноєвропейські релігійні медалі у дукачах
Коментарі
Дописати коментар