24 серпня 2021 р. у 30 річницю Незалежності України в Музеї "Кобзаря" Т.Г. Шевченка (м.Черкаси) відбулося відкриття приватної колекції українських народних жіночих прикрас з колекції Юрія Коваленка. Цього разу до гляду було представлено більшу кількість екземплярів жіночих прикрас з усіх куточків України, в тому числі й тих територій, які наразі не входять до складу сучасної України.
Цікаву промову про дукачі мали змогу почути відвідувачі заходу від Владислава Печерського. Зокрема, про роль НКВД в процесі надходжень прикрас до фондів музеїв і в тому числі й до Ермітажу (Санкт-Петербург, РФ) та про те, як дукачі почали потрапляти у приватні збірки. Владислав Печерський показав відвідувачам вереміївський дукач із своєї збірки з рідкісною монетою Російської імперії 1912 р., яку було випущено на честь 100-річчя Боротнської Битви 1812 року і розповів цікаву історію цієї прикраси.
Відеозапис промови
Цікавого перегляду!
- Виступ Владислава Печерського про символічне значення дукачів в українській історії та людей, які їх "повернули" із небуття, (Київ - 11 травня, 2018 р.)
- Сережки - українська народна прикраса кін.ХІХ-поч.ХХст
- Ярослава Коваленко стисло про походження дукачів (Легедзине - 27 липня 2019 р.)
- Розповідь Юрія Коваленка про "побиті" дукачі
- Виступ Володимира Щибря про українські народні прикраси які носили на Волині, (Рівне - 2 вересня 2018 р.)
- Виступ Юрія Коваленка в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, (Київ - 11 травня, 2018 р.)
- Виступ Валерія Фісуна в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв про історію дукача і його сьогодення (Київ - 11 травня, 2018 р.)
Коментарі
Дописати коментар