Відеролик для тих у кого немає часу читати, але є можливість послухати чи подивитися. Про історію реконструкції дукача із затопленого міста, що на Кіровоградщині і про те, як майстру Юрію Коваленко вдалося його відтворити. Про індивідуальність прикраси в якій зберіглася історія однієї родини. Відеоролик створено на основі частини статті з цього блогу "Плетені дукачі". Авторка статті і відеоролику - кандидат історичних наук Ярослава Коваленко.
Відео створено на основі матеріалів з колекції українських традиційних прикрас Юрія Коваленка. Авторкою також використано світлини, які було взято з відкритих джерел й власні відеоматеріали його добірки давніх прикрас з експозиції "Українська народна жіноча прикраса ХVІІІ - ХХ століття", яка тривала в Черкаському обласному краєзнавчому музеї з 17 вересня 2017 р. до 30 червня 2018 р.
Цікавого пергляду!
Інше відео
- Експозиція "Українська народна жіноча прикраса XVIII - XX століття", Черкаський обласний краєзнавчий музей (2017-2018)
- Ярослава Коваленко стисло про походження дукачів (Легедзине - 27 липня 2019 р.)
- Розповідь Юрія Коваленка про "побиті" дукачі
- Виступ Віктора Векленка про нагрудні і натільні хрести (Черкащина, Київщина, Житомирщина і Чернігівщина), Черкаси - 28 вересня 2018р.
- Виступ Владислава Печерського про символічне значення дукачів в українській історії та людей, які їх "повернули" із небуття, (Київ - 11 травня, 2018 р.)
- Плетені дукачі
- Промова В.Фісуна про коралове намисто і дукачі, (Черкаси - 21 квітня 2018 р.)
- Пряма розмова про дукачі на "Громадське радіо"
- Сережки - українська народна прикраса др.пол.ХІХ - поч. ХХ ст.
- Західноєвропейські релігійні медалі у дукачах
Коментарі
Дописати коментар